Proč se reklama na Instagramu vyplatí? A jak za ni platit méně?

Reklama na Instagramu je nejen u českých firem čím dál oblíbenější. Reklamy na sociálních sítích by ve Vaší marketingové strategii rozhodně neměly chybět, a to už jen proto, že právě na sociálních sítích, jako jsou Facebook a Instagram, můžete denně oslovit více než polovinu obyvatel ČR.

Jednou z velmi častých otázek je, jaká je cena reklamy na Instagramu či Facebooku? Pravdou je, že čím je reklama relevantnější a čím více upoutá Vaši cílovou skupinu, tím bude levnější. Správné nastavení a kvalita i atraktivita vizuálů jsou tedy zcela klíčové. Reklama na Instagramu by Vám dokonce měla vydělávat, takže náklady by měly být pokryty a k tomu byste měli získat ještě něco navíc.

Ptáte-li se, zda se vyplatí reklama na Instagramu, odpověď je, že rozhodně ano. Na Instagram se postupně přesouvají mladí lidé, kteří mu velmi často dávají přednost před Facebookem. Propagace některých produktů tedy dokonce dává větší smysl na Instagramu než na Facebooku. Náš odborný tým má řadu let zkušeností s propagací firem na sociálních sítích. Svěřte svou reklamu na Instagramu nám a vydělávejte více.

Česky
Díky velmi přesnému cílení a širokým možnostem volby umístění oslovíme relevantní zákazníky na Instagramu.
Reklamou na Instagramu můžete oslovit zákazníky ve všech fázích nákupního cyklu.
Kampaně na Instagramu jsou velmi efektivní a poměrně levné.
Díky velmi detailním statistikám je možné kampaně snadno a efektivně optimalizovat.

Máte zájem o reklamu na Instagramu? Vyplňte stručný formulář a my se vám do 24 hodin sami ozveme

Nezávazná konzultace

Nebo nám rovnou zavolejte 775 646 333

Proč zvolit pro reklamu na Instagramu SEO Consult?
Připravíme detailně propracovanou strategii Vašich příspěvků i navazujících kampaní v závislosti na předem stanovených cílech.
Naši konzultanti mají řadu let zkušeností a neustále sledují nejnovější trendy v oblasti online reklamy.
Reklamě na sociálních sítích se věnujeme již od roku 2008 a realizovali jsme stovky kampaní.
Připravíme pro Vás zajímavý obsah, který zaujme Vaši cílovou skupinu a bude ji vybízet k interakci.

Vyplatí se reklama na Instagramu?

Reklama na Instagramu se většině firmám vyplatí. Je však nutné dobře znát Vaši cílovou skupinu a správně nastavit marketingovou strategii. Je třeba vytvořit příspěvky, které Vaše potenciální i stávající zákazníky zaujmou a budou je vybízet k interakci. Cenu reklamy na Instagramu ovlivňuje celá řada faktorů. Patří mezi ně například:

Účel kampaně

Cenu za interakci ovlivňuje zejména zvolený účel kampaně. Zvýšení povědomí o značce bude zákonitě vycházet levněji než například návštěvnost či konverze.

Umístění reklamy

Dalším faktorem, který bude značně ovlivňovat cenu za Vaše reklamy, je její samotné umístění. Je rozdíl mezi videem a obrázkem a jinou cenu můžete očekávat u umístění ve feedu a v Instagram Stories.

Cílová skupina

Cílová skupina patří mezi další velmi ovlivňující faktory, které významně ovlivňují cenu reklamy na Instagramu. Pokud je Vaše publikum příliš malé, zvýší se cena, protože sociální síť má méně možností zobrazení Vaší reklamy. Je také nutno zmínit, že zde významnou roli hraje také konkurence.

Reklama na Instagramu, která se vyplatí

S reklamou na Instagramu se však dá velmi dobře pracovat a celkovou cenu za ní do značné míry snížit. Jen je třeba vědět, jak na to. Je nutné zaměřit se na maximální relevanci reklamy, věnovat se pravidelné optimalizaci, správně pracovat s publiky, zvolit vhodný účel kampaně a neustále testovat. Velmi efektivní je také remarketing.

Vyplatí se reklama na Instagramu? S námi určitě! Neváhejte nás kontaktovat pro více informací. Svěřte své kampaně na Instagramu našemu týmu odborníků a využijte potenciál této sociální sítě na maximum.

Vyjádření klientů

Investovali jsme do reklamy služeb na Facebook.com, kterou nám zajistila firma PPC Profits. Reklama zvedla návštěvnost profilu a stránek o 200% a znamenala pro náš profil zvednutí sledovanosti o cca 100%. Doporučujeme.
Zuzana Janove, Seesame, https://www.oetker.cz/cz-cs/index
S firmou se mi velmi dobře spolupracovalo, ochota, poradenství a vstřícnost k zákazníkovi byly na velmi dobré úrovni, taktéž okamžité řešení problémů. Profesionální přístup. Velmi rád zase v budoucnu využiji. Ať se daří.
Jindřich Staveník, Sunpro, http://sunpro.cz
Reliable partner :) for many years.
Jure Babarovic, Hrvaska.net, http://www.hrvaska.net
Dlouho jsme hledali úspěšnou a kvalitní firmu na SEO, až jsme našli firmu SEO Consult, kterou vám můžeme s čistým svědomím doporučit na internetový marketing.
Maximální spokojenost. Výborné výsledky, profesionální přístup. Ivo Hrubý, Kids Garden s.r.o.
Ivo Hrubý, Kids Garden s.r.o., http://www.kidsgarden.cz/