SEO vs. PPC

PPC kampaně i SEO patří mezi nejrozšířenější marketingové aktivity, ať už se jedná o menší, nebo větší firmy. Každá z těchto marketingových disciplín přináší své výhody a nevýhody. Například SEO neboli optimalizace webu pro vyhledavače je dlouhodobým procesem, který dostane váš web výš ve výsledcích vyhledávání. Práce na optimalizaci pro vyhledavače je sice delší, ale má také dlouhodobý efekt. Oproti tomu PPC kampaně mají okamžitý efekt, ale jakmile je vypnete, návštěvnost webu zpravidla prudce klesá.

Výhod, které přináší PPC vs. SEO, je celá řada. V každém případě však doporučujeme investovat do obou forem marketingu. Vsaďte na bohaté zkušenosti našeho odborného týmu PPC a SEO konzultantů a svěřte svou online reklamu nám. Postaráme se o to, aby na váš web chodili uživatelé, které skutečně zajímá váš produkt.

Česky
Máme dlouholeté zkušenosti v oblasti online marketingu a používáme nejmodernější nástroje.
Přivedeme na váš web relevantní uživatele, kteří se skutečně zajímají o váš produkt.
V případě PPC kampaní vám založíme reklamní účty, které patří vám a budete k nim mít kdykoliv neomezený přístup.
Zajistíme pro vás marketingové aktivity od A do Z, a to včetně PPC, reklamy na Facebooku, SEO, tvorby webu, CRO, e-mailingu, PR nebo internetového marketingu v zahraničí.

Máte zájem o SEO a PPC? Vyplňte stručný formulář a my se vám do 24 hodin sami ozveme

Nezávazná konzultace

Nebo nám rovnou zavolejte 775 646 333

Proč pro SEO a PPC zvolit SEO Consult?
Máte-li ve vašem reklamním účtu běžící PPC kampaně, ale nejste spokojeni s jejich výsledkem, ZDARMA pro vás zpracujeme PPC audit, který odhalí případné nedostatky vašich reklam.
Navrhneme pro vás efektivní strategii, kterou vám pomůžeme zrealizovat.
Pomocí podrobné analýzy klíčových slov pro vás identifikujeme klíčová slova, na která má smysl váš web optimalizovat. S touto analýzou pracujeme po celou dobu optimalizace. Klíčová slova jsou zároveň dobrým podkladem pro PPC kampaně.
Neustále monitorujeme aktuální stav a pravidelně se věnujeme optimalizaci, která vede k vytyčeným cílům.

Výhody PPC vs. SEO

Rozhodujete-li se mezi marketingovými disciplínami SEO vs. PPC, jistě přemýšlíte nad jejich jednotlivými výhodami či nevýhodami, časovou i finanční náročností.

Pokud je vaším cílem okamžitě dostat na váš web relevantní zákazníky, kteří hledají služby či produkty podobné těm vašim, jsou PPC kampaně jasnou volbou. Navíc, u PPC kampaní zpravidla neplatíte za zobrazení reklam, ale až za proklik. Navíc, PPC reklamy se zobrazují nad organickými výsledky ve vyhledávání. Pokud se právě zde nebude zobrazovat vaše reklama, bude se zde s vysokou pravděpodobností zobrazovat reklama vaší konkurence. U PPC reklamy také můžete regulovat, kde a komu bude reklama zobrazena. Pokud tedy nebudete chtít zobrazovat váš web uživatelům, kteří se například nachází dále než 50 km od vaší pobočky, v případě PPC kampaní je to možné.

Oproti tomu SEO přináší dlouhodobé výsledky. Pokud vypnete PPC kampaně, denní návštěvnost prakticky okamžitě mizí, i když vám někteří zákazníci možná zůstanou a čas od času se na web vrátí (v závislosti na produktu či službě). Dostat se na přední pozice ve vyhledávání stojí spoustu času a práce. Jakmile se ale váš web na přední pozice dostane, jednotlivé prokliky nic nestojí. Součástí SEO jsou ale také parametry, které ocení i uživatelé, kteří na váš web přijdou z PPC reklamy. Jedná se například o mobilní verzi webu, rychlost načítání stránek, objednávkový proces, strukturu webu, samotný obsah atd.

Je tedy obtížné rozhodovat se mezi variantami SEO vs. PPC. Pokud je to alespoň trochu možné, doporučujeme investovat do obou variant. Pokud jste se rozhodli investovat do SEO a PPC, náš zkušený tým se postará o váš online marketing od A do Z. Vsaďte na naše dlouholeté zkušenosti a posuňte váš web výš.

Vyjádření klientů

Reliable partner :) for many years.
Jure Babarovic, Hrvaska.net, http://www.hrvaska.net
Se společností SEO Consult spolupracujeme od roku 2016 na optimalizaci našich webových stránek a zlepšení pozic v rámci webových vyhledávačů. Po několika týdnech jsme zaznamenali positivní posun, který se s přibývajícím časem dále zlepšuje. Spolupráci s touto firmou můžeme s čistým svědomím doporučit i dalším společnostem.
Marek Midonski, MITKO s.r.o., http://www.mitkoforevents.cz/
S firmou SEO Consult jsme velice spokojení. Během pár dní dokázali naši doménu www.autoskola-slon.cz dostat na první pozice ve vyhledávačích Google.cz a Seznam.cz.
Petr Chvátal, Autoškola SLON, http://www.autoskola-slon.cz/
Služba jako celek působí solidním dojmem, v rámci SEO se snaží pánové dělat maximum, což oceňuji. Mohu zájemcům o kvalitní SEO službu doporučit.
Martin Nevrela, CZTRADER.eu, http://cztrader.eu/